Kreditní karta bez příjmu

Kreditní karta bez příjmu

Kreditní karta je vlastně velmi pohodlnou formou získávání úvěru přesně ve chvíli, kdy ho potřebujeme. Jde o úvěr (přesně ji možnost úvěru), který si defakto nosíme s sebou, třeba v peněžence. Platit nebo vybírat finance můžeme tedy vždy podle aktuální potřeby. Splácení úvěru pak probíhá buď pravidelnými měsíčními splátkami, nebo jednorázovým splacením úvěru. Banky často poskytují relativně dlouhá bezúročná období (i 55 dní), po kterých se vám teprve začíná počítat úrok z úvěru. Jde tedy o zajímavou formu tisíckrát známé věci.

Jak to ale funguje, když nemáme příjem?

Hůře. Zakládat si kreditní kartu, když nemáme příjem, není zrovna dobrý nápad, ale když ji prostě potřebujeme, musíme se připravit na negativa s tím spojená. Zaprvé, některé banky nám takovou kreditní kartu ani neposkytnou a zadruhé, pokud nám ji banky dají, tak s vyšším úrokem, než kdybychom příjem doložili.

Specifickou formou je i kreditní karta pro studenty, která může poskytnout studentům potřebné finanční prostředky i velké zkušenosti do budoucna, kdy se budou setkávat s mnohem vyššími a nebezpečnějšími úvěry. Banky si studenty hýčkají, ale trochu je i omezují - student jako osoba bez pravidelného příjmu si může půjčit méně, což je jedině dobře - pro finanční pomoc to stačí a nedojde k žádným neřešitelným finančním problémům. Studenti mohou pak čerpat různé slevy, které z kreditní karty dělají relativně výhodnou formu úvěru.

Kreditní karta bez příjmu

Kreditní karty od nebankovních společností je variantou pro osoby bez pravidelných příjmů, kteří u bank neuspěli. Nejčastěji má podobu kreditní karty určitého obchodu, ve kterém pak můžete nakupovat víc, než si můžete aktuálně dovolit. Pozor však na vysoké úroky po uplynutí bezúročného období a také na délku tohoto období - musí být co nejvyšší, abyste úvěr stihli splatit, neboť úroky jsou pak až nesnesitelně vysoké - rozhodně vyšší, než u standardních půjček. Výhodou je pak to, že takovou kartu může získat téměř každý. Je však nutné mít stále na paměti, že peníze buď společnosti vrátíte, nebo se setkáte s velmi rychlým a do určité míry bezohledným řešením dluhů, kterého se vám u nebankovních společností většinou dostane.

Potřebuje peníze? Třeba půjčku na směnku? Podívejte se na web půjčky poptávka nebo na poptávku půjček zde.

Aktuality

25-09-2010 - Půjčky do 24 hodin

Na internetu jsou velice oblíbené půjčky do 24 hodin. Je to druh půjček, které je možné získat velice rychle. Jako nevýhoda se jeví vyšší úroková sazba a menší maximální výše úvěru. Je to hlavně z důvodu nedostatečného prověření klienta.